Heel Vet veterinarinių vaistų ingredientai ir jų taikymo sritis abėcėlės tvarka.

Aconitum napellus (Vėdrynas)

Paplitimas, naudojamos dalys: natūralus paplitimo plotas yra Europos kalnuose ir aukštesnėse žemų kalnų grandinėse. Naudojamos šviežios antžeminės dalys ir šaknų gumbai, surinkti žydėjimo laikotarpio pradžioje.

Taikymo sritys: labai ūminėms uždegiminėms ligoms, karštinėms kvėpavimo takų ligos ir skausmingoms nervų ligos.

Arnica montana (Arnika)

Paplitimas, naudojamos dalys: augalas auga Europos kalnuose. Naudojamos džiovintos požeminės augalo dalys.

Taikymo sritys: Bukiems sužalojimams (mėlynės, patempimams). Kraujagyslių sistemoms, ypač venų ir kapiliarų (padidina kraujo tekėjimą traumos srityje). Arnika taip pat vartojama nuo mialgijos (raumenų skausmo) po perkrovos.

Atropa bella-donna oder Belladonna (Mirtina nakviša)

Paplitimas, naudojamos dalys: Priklauso nakvišų šeimai. Augalas yra Skandinavijoje, Vakarų ir Pietų Europoje, Balkanuose, Mažojoje Azijoje, Šiaurės Afrikoje ir Irane. Naudojamas visas šviežias augalas, surinktas žydėjimo laikotarpio pabaigoje, be aprišusių apatinių stiebo dalių.

Taikymo sritys: Kvėpavimo takų uždegimui, virškinamojo trakto, šlapimo ir lytinių organų, odos ir sąnarių uždegimams.

Berberis vulgaris (Raugerškis)

Paplitimas, naudojamos dalys: raugerškis paplitęs Europoje ir Azijoje. Naudojama viršutinė ir po žeme esanti augalo dalis.

Taikymo sritys: Skatina inkstų ir kepenų funkciją, todėl pirmiausia naudojami sergant inkstų ir šlapimo takų ligomis, taip pat kepenų ir tulžies pūslės ligomis.

Bryonia (Brienė)

Paplitimas, naudojamos dalys: Augalas iš pradžių kilęs iš pietų Europos ir dabar yra plačiai paplitęs Europoje, įskaitant Skandinaviją, Iraną ir Centrinę Aziją. Naudojamos šviežios šaknys, surinktos prieš žydėjimo laikotarpį.

Taikymo sritys: Ūminis kvėpavimo organų, pleuros, pilvaplėvės, kepenų, sąnarių uždegimams.

Calendula officinalis (Medetkos)

Paplitimas, naudojamos dalys: Priklauso ramunėlių šeimai. Medetkos yra laukinės visoje Europoje. Naudojama šviežiai žydinti žolė.

Taikymo sritys: Odos sudirgimai ir blogai gyjančios žaizdos. Mėlynės, žaizdos (nelaimingų atsitikimų ar žaizdų gijimo sutrikimų rezultatas). Nušalus ir nudegus odai.

Echinacea angustifolia (Ežiuolė)

Paplitimas, naudojamos dalys: Priklauso ramunėlių šeimai. Augalo gimtinė yra rytinė ir vidurinė Šiaurės Amerika. Naudojamas šviežias, žydintis augalas su šaknimis, kilęs iš Šiaurės Amerikos.

Taikymo sritys: Ežiuolė padidina organizmo gynybinius mechanizmus ir daugiausia naudojama sunkių ir karščiavusių infekcijų gydymui palaikyti.

Euphorbium (Euphorbia (pieninė))

Paplitimas, naudojamos dalys: Pienžolių šeimos augalų gentis, iš kurios gaunamas euforbis. Skirtingi Euphorbia tipai yra platinami beveik visame pasaulyje. Naudojamos sukietintos pieno sultys iš Euphorbia resinifera, kurios gimtinė yra Marokas.

Taikymo sritys: Kvėpavimo takų, ypač viršutinių, uždegimui.

Hypericum perforatum (Jonažolė)

Paplitimas, naudojamos dalys: Jonažolės gimtinė yra Europa, Vakarų Azija ir Šiaurės Afrika. Ji taip pat buvo natūralizuota Rytų Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Australijoje. Naudojamas visas šviežias augalas, surinktas žydėjimo metu ir labai dažnai pasitaikantis pievose, dreifuose ir retuose miškuose.

Taikymo sritys: Periferinės ar centrinės nervų sistemos pažeidimai. Skausmas palei nervų takus, nervų gausiuose kūno vietose (galvos srityje, galūnėse).

Pulsatilla pratensis (Pievos pasque gėlė)

Paplitimas, naudojamos dalys: Priklauso vėdrynų šeimai. Augalas paplitęs Vakarų ir Vidurio Europoje. Naudojamas šviežias, visas augalas, surinktas žydėjimo metu.

Taikymo sritys: Patelių lytinių organų uždegimams ir sutrikimams,  rujos sutrikimui. Nėštumo ir žindymo laikotarpio sutrikimai. Kvėpavimo takų uždegimas ir polinkis peršalti.

Rhus toxicodendron / Toxicodendron quercifolium (Nuodų ažuolas)

Paplitimas, naudojamos dalys: Priklauso žagrenių šeimai. Augalas yra kilęs iš Šiaurės Amerikos. Šiandien jis yra Kanadoje, JAV rytuose, Meksikoje, Bahamose ir Šiaurės rytų Azijoje. Naudojami švieži, jauni, dar neįrišti Toxicodendron quercifolium daigai (su lapais).

Taikymo sritys: Reumatinis skausmas kauluose, perioste, sąnariuose, sausgyslėse ir raumenyse. Traumų ir pervargimo pasekmės.

Solanum dulcamara oder Dulcamara (Nakviša)

Paplitimas, naudojamos dalys: augalas paplitęs didelėje Europos dalyje, Azijoje ir Šiaurės Amerikos šiaurėje. Naudojamos antžeminės dalys.

Taikymo sritys: Raumenų ir sąnarių skausmui, raumenų ir sąnarių reumatui su nugaros standumu. Sąnarių problemoms, kurias sukelia šaltis ir drėgmė.

Solidago virgaurea (Rausvoji radiolė)

Paplitimas, naudojamos dalys: Jis atstovaujamas beveik visose Europos ir Azijos šalyse. Naudojami švieži augalo žiedynai, kurių gimtoji šalis yra Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje.

Taikymo sritys: Inkstų funkciniam nepakankamumui, sutrikus šlapimo išsiskyrimui, esant inkstų akmenims ir kepenų sutrikimui.

Strychnos nux-vomica oder Nux vomica

Paplitimas, naudojamos dalys: Priklauso grynuolių šeimai. Grynuolis yra plačiai paplitęs nuo Indijos iki Šiaurės Australijos ir Šiaurės Afrikos. Naudojamos prinokusios, džiovintos augalo, kilusio iš Rytų Indijos, ypač Ceilono ir Šiaurės Australijos, sėklos.

Taikymo sritys: Virškinimo trakto uždegimams ir spazmui. Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimui, vidurių užkietėjimui. Galvos skausmui. Kvėpavimo organų uždegimams.

Sulfur (Siera)

Taikymo sritys: Įvairios, ypač lėtinės odos ligos, niežtinti egzema ir odos opos. Ūmus ir lėtinis kvėpavimo organų, virškinamojo trakto, šlapimo ir lytinių organų uždegimas. Reumatiniai skundai, kepenų ir virškinimo silpnumas. Skatina sekreciją.

Symphytum officinale (Tikroji ramunė)

Paplitimas, naudojamos dalys: Augalas kilęs iš Vakarų Azijos ir aptinkamas dideliuose Europos ir Azijos rajonuose. Naudojamos šviežios augalų šaknys, kurias galima rasti drėgnose pievose ir grioviuose, kurios surenkamos iki žydėjimo pradžios.

Taikymo sritys: Kaulų ir periosteumo sužalojimai. Artrozės ir sąnarių išnyrimo.

Vincetoxicum hirundinaria (Kregždutė)

Paplitimas, naudojamos dalys: Augalo gimtinė yra Vidurio Europa. Naudojami švieži augalai, augantys laukiniuose keliuose Europoje, lapai

Taikymo sritys: Virusinės infekcijos. Stimuliuoja paties organizmo apsaugą, pvz., esant karštinėms, virusinėms ligoms.